Dayanışma Toplulukları, Ağları, STK’lar, Kurumsal Dayanışma, Yerel Yönetim Destek Hizmetleri

 

Selamlar,

Yeni dayanışma grupları, toplulukları, ağları kuruluyor, yerel yönetimler destek hizmetlerini örgütlüyor ya da kurumlar destek olabilecekleri alanları duyuruyor. Bu kriz durumuyla hepimiz elimizden geleni yaparak birlikte mücadele etmeye ve bu kötü günleri birlikte atlatmaya çalışıyoruz. Dayanışma ve destek ağlarımızı geliştirerek umudu paylaşalım…

Dayanışma çalışmalarının daha erişilebilir olması için bir form oluşturduk. “Dayanışma Bilgi İletme Formu” yoluyla toplanan verilerin bu sayfada yayımlanmasıyla dayanışmanın görünürlüğü artacak, katılım kolaylaşacak ve dayanışma gösterenler arası iletişimin yolu açılacak. Bu sebeple formu sosyal medya hesaplarınızda ve mail gruplarınızda paylaşmanızı rica ediyoruz.

Sağ tarafta yer alan kutuda gördüğünüz Discord isimli uygulama yazılı ve sesli bir iletişim uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinden birbirimizle haberleşmek, birbirimize destek olmak ve belki yöntemlerimizi paylaşmak üzere bir araya gelebiliriz. Cep telefonlarınıza ya da bilgisayarınıza discord uygulamasını yükleyerek “Connect” tuşuna basarak ya da davet linkini tıklayarak gruba katılabilirsiniz.

Eğer bir forum/tartışma ortamına ihtiyaç duyarsanız "Dayanışma Toplulukları ve Ağları Forum Kategorisi"ni bu amaçla kullanabilirsiniz ve kalıcı, yazılı, takip edilebilir bir iletişim sürdürebilirsiniz.

Önerilerinizi dayanisma@ekoharita.org adresine iletebilirsiniz. Sağlıkla kalın…

Paylaş! Dayanışma Çoğalsın!

Dayanışmaların bilinirliğini arttırmak ve yeni dayanışmaların da listeye eklenmesine vesile olmak için sayfayı paylaşırsanız çok seviniriz. ^_^

Shares